Ринок землі: у Порошенка готують поправки, які не дадуть сконцентрувати ресурси «в одних руках»

Ринок землі: у Порошенка готують поправки, які не дадуть сконцентрувати ресурси «в одних руках»
«Європейська Солідарність» підтримає законопроект у другому читанні, якщо будуть враховані певні поправки Об этом сообщает tp0522.in.ua со ссылкой на СМИ.


Політична партія «Європейська Солідарність» завжди послідовно підтримувала, підтримує і буде підтримувати становлення в Україні вільного, цивілізованого ринку землі. При цьому пріоритетом має залишатися захист інтересів мільйонів сільгоспвиробників, захист національних інтересів нашої держави. У разі врахування поправок, запропонованих фракцією, «Європейська Солідарність» підтримає законопроект у другому читанні. Про це йдеться в заяві політсили.


Ухвалений у першому читанні проект закону про ринок землі несе в собі суттєві загрози щодо концентрації земельних ресурсів в одних руках, а також тіньового продажу української землі російському капіталу.


Фракція «Європейська Солідарність» наполягатиме на врахуванні під час другого читання закону наступних пропозицій:


  1. Захист українців-власників землі. Встановлення мінімальної ціни сільськогосподарської землі – на рівні не нижчому, ніж еквіваленту 2-3 тисячі доларів за гектар (залежно від якості і розташування ділянки).
  2. Захист інтересів громади. Встановлення високого реєстраційного збору з купівлі-продажу землі, який надходитиме саме до бюджету громади.
  3. Захист української землі. Передбачення механізму вилучення землі у власника у разі злочинно недбалого ставлення до неї.
  4. Обмеження можливості концентрації земель в одних руках олігархами та іноземцями.
  5. Запровадження механізму ретельної перевірки походження коштів, за які купується сільськогосподарська земля.


Нагадаємо, закон про продаж землі ухвалено у першому читанні.«За» проголосувало 240 депутатів.


Як повідомлялося, сьогодні у Раді сьогодні «земельний день».


Нагадаємо, сьогодні парламентарям аграрії під Радою підклали свиню нардепам (фото).


Читайте також: Земля в ілюмінаторі Зеленського

Джерело статті: “http://glavcom.ua/news/rinok-zemli-u-poroshenka-gotuyut-popravki-yaki-ne-dadut-skoncentruvati-resursi-v-odnih-rukah--639754.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя